باشگاه خنده

در سال ۱۹۹۵ میلادی، یک پزشک هندی به نام مادان کاتاریا، در حال نوشتن مقاله ای با عنوان” خنده بهترین طبیب است” بود که با یافته های پژوهشگران در مورد سودمندی های بیشمار خنده مواجه شد. او تصمیم گرفت تاثیر خنده را در خود و دیگران آزمایش کند. از این رو اولین باشگاه خنده را با همراهی ۴ نفر راه انداخت. در آغاز آنها به صورت دایره می ایستادند و یکنفر در وسط دایره لطیفه تعریف می کرد، اما پس از گذشت دو هفته لطیفه های تکراری کارساز نبودند.

او با توجه به این نکته که “بدن انسان قادر به تشخیص خنده واقعی و ساختگی نیست و در هر دو نوع خنده، مواد شیمیایی شادی آفرین تولید می شوند” راه حل را اینچنین یافت: از اعضای باشگاه خواست در کنار هم به تمرین خنده ی ساختگی بپردازند. اعضا با شک و تردید این درخواست را پذیرفتند. نتیجه عالی بود؛ در برخی افراد خنده ی ساختگی به سرعت به خنده ی طبیعی تبدیل شد و به دلیل مسری بودن خنده، دیگران نیز خیلی زود به خنده افتادند. به این ترتیب دکتر کاتاریا تمرین های خنده را ابداع کرد. در حال حاضر بیش از ۶۰۰۰ باشگاه در ۷۰ کشور دنیا دایر است. شما نیز به باشگاه خنده بپیوندید.

بازدید کننده عزیز، با توجه به بعد مسافت و تداخل زمانی برنامه های زندگی ، به زودی امکان حضور در باشگاه خنده مجازی  برای شما فراهم می شود.

شما می توانید در باشگاه خنده عضو شوید و از مطالب ما استفاده کنید.